Instagram’da Arama Geçmişini Silmek

Contact us
logo

Instagram’da Arama Geçmişini Silmek

Instagram’da Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram da diğer uygulamalar gibi geçmiş zamanlarda yaptığınız aramaları arşivliyor ve sizlere büyük ölçüde kolaylık sağlıyor. Arama geçmişinin güçlü bir hafızası yok bu yüzden en popüler aramaları en üstte liste halinde tutuyor. Bu geçmişi temizlemek ya da sıfırlamak isterseniz eğer bunun çok kolay bir şekilde yapıldığını da belirtmek gerekiyor. Telefonunuzu kontrol eden birileri olabilir ya da onlardan gizlemek zorunda olduğunuz bir şeyler de olabilir… İşte bu aşamada sizler de bir an önce arama geçmişini temizliyor ve kontrol edilmekten kurtuluyorsunuz. Peki bunu nasıl yapıyoruz? Gelin hep birlikte sürece göz atalım…

instagram-arama-gecmisi-silmek

  • Instagram hesaplarınızda kendi sayfanıza giriş yapıyorsunuz yani sağ en altta bulunan kişi simgesine tıklayarak kendi sayfanızı görüntüleyebiliyorsunuz.
  • Bu sayfanın en üst sağında 3 nokta şeklinde bir simge yer alıyor ve bu simgeye tıklayarak uygulamanın seçenekler sekmesine ulaşıyorsunuz. Burada yapabileceğiniz çok fazla işlem var ve giriş yapmışken incelemenizi de tavsiye ediyoruz.
  • Bu bölümde hızlı bir şekilde scroll ediyor yani aşağıya doğru hızlı bir şekilde ekranı sürüklüyoruz ve en alt bölümde ‘’Arama geçmişini sil’’ gibi bir ibare görüyoruz.
  • Bu ibareye tıkladığınızda her işlemde olduğu gibi instagram sizlere ‘’emin misin?’’ diye soruyor.
  • Yanıtınız evet ise ‘’evet, eminim’’ seçeneğine tıklıyor ve sizler de arama geçmişini silebiliyorsunuz. Bunu düzenli olarak yapmanız gerekiyor çünkü yeni bir arama yaptığınızda instagram yine kayıt altına alıyor ve arama geçmişiniz de görünüyor.

Gördüğünüz gibi işlem çok basit ve bunu düzenli bir şekilde yaptığınızda telefonlarınız kontrol edilse de herhangi bir sorun yaşamazsınız çünkü instagram geçmişi tamamen siliyor ve herhangi bir iz bırakmıyor. Yaptığınız aramaları da görmek isterseniz eğer search kısmına tıklamanız yeterli olacaktır ve en üstte en çok kimi aradığınız ya da ziyaret ettiğiniz de yer alıyor. Instagram bu tür konularda büyük kolaylıklar sunuyor ve daha da önemlisi zahmetsiz bir süreci karşınıza çıkartıyor. Güvenilir ve oldukça kullanışlı bir uygulama ve mecra olduğunu da bir kez daha belirtmekte fayda var diye düşünüyoruz.

Share this post?

admin

Size yardımcı olmak için buradayım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir