Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?

Contact us
instagram-reels-nedir

Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sadece resim paylaşma platformu olarak hayatımıza giren instagram sürekli yaptığı yeniliklerle hayatı mıza renk kamaya devam ediyor. Kullanıcıların ilgisine ve diğer farklı uygulamalarda en çok tercih edilen özelliklere göre instagram uygulamasına bir yön veriliyor. Ve son olarak kullanıma sunulan instagram reels ile fotoğraf ve çok kısa video uygulamalarının dışına çıkılarak daha keyifli video paylaşımlarına yapılabiliyor.  Bunların yanında siz değerli okurlarımıza özel Instagram Reels izlenme satın alma işlemini açmış bulunmaktayız, buradan ulaşabilirsiniz.

İnstagram uygulamasına giren kullanıcılar reels bölümü ile karşılaşıyor. Bu bölüm ile ilk kez karşılaşan insanlar instagram reels nedir ve nasıl kullanılır diye merak ediyor. O halde işte detaylar;

İnstagram reels nedir?

İnstagram reels, instagram uygulamasının en yeni kullanım özelliklerinden birisidir. Kısa süreli video yayınlamak için kullanıma sunulan bu alanda 15 saniyelik videolar çekebilir ve bunları düzenleyerek yayınlayabilirsiniz.

İnstagram reels uygulamasında yayınlamak için video çekerken sizlere çok keyifli ve farklı efektler ve seslerle video hazırlama imkanı sunuluyor. İnstagram kullanıcıları reels videoların hazırlarken gerçeklik efektleri kullanabiliyor. Sahip olduğu birçok farklı özellik sayesinde bu uygulama ile içerik oluşturmak oldukça kolay ve rahat oluyor. Aynı zamanda instagram reels içeriklerinde zamanlayıcı ve geri sayım özellikleri yer alıyor. Ve kullanıcılar reels videolarını oluştururken video hızını istedikleri noktalarda istedikleri şekilde kontrol edebiliyor. Bu farklı kullanım özellikleri insanları instagram reels videosu hazırlamaya ve izlemeye yönelten çok keyifli özellikler olarak görülüyor.

İnstagram reels videolarını aynı zamanda story ve gönderi olarak ta paylaşılabiliyor. Kullanıcıların ana sayfalarına giriş yaptığınızda reels bölümünden o hesaba ait olan tüm reels içerikleri görebilirsiniz. Yine keşfet menüsünün altında instagram reels videoalarına kolaylıkla erişebilirsiniz.

İnstagram reels nasıl kullanılır?

İnstagram reels uygulamasının keyifli içeriklerini izleyenler bu uygulamanın nasıl kullanıldığı konusunda bilgi almak istiyor. İnstagram reels nasıl kullanılır diye merak edenler için bu süreci birkaç aşama halinde sizlere sunalım;

  • İnstagram reels uygulaması instagram uygulamasının kamerasında yer alıyor. Bunun için ekstra bir video programı vb. indirmenize ve kullanmanıza gerek olmuyor. İnstagram kamera uygulamasına girdiğinizde karşınıza çıkan canlı, hikaye ve reels seçeneklerinden reels seçimini yaparak keyifli reels videoları çekiliyor.
  • İnstagram reels videoları çekilirken ses konusunda farklı alternatifler sunuluyor. Çekilen videolarda müzik kütüphanesinden seçimler yapılabileceği gibi kişiler kendi sesleri ile de video çekimi yapabiliyor.
  • İnstagram reels videolarının keyifle çekilmesi ve izlenmesini sağlayan en önemli unsurlardan birisi şüphesiz ki kullanılan efektlerdir. Reels efekt galerisinde hem instagram tarafından hem de farklı içerik üreticileri tarafından hazırlanmış olan efektler bulunuyor. video içeriğine göre bu efektlerden seçimler yapılabiliyor. Böylece ortaya çok daha keyifli videolar çıkıyor.
  • İnstagram reels özelliklerinden birisi olan zamanlayıcı ve geri sayım özellikleri sayesinde eller serbest olarak video çekme şansı sunuluyor. Videoya hazırlık süreci bu özellikler sayesinde kolaylıkla planlanabiliyor.
  • İnstagram reels videoları çekerken video hızı istenilen bölümlerde değiştirebiliyor. Videoya farklı ir akıcılık katan bu özellik ile profesyonel yapımları aratmayan kısa videolar ortaya çıkabiliyor.

Yeni nesil reels videoları tüm bu farklı ve keyifli özellikler kullanarak oluşturuluyor.

Instagram Reels Video İzlenme Satın Al  ve Instagram Reels izlenme Satın Almak için Tıklamanız Yeterlidir.

Share this post?

admin

Size yardımcı olmak için buradayım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir